Powłoka woskowa

Cena orientacyjna:

100 - 300 zł

Ceny ostateczne ustalane są po oględzinach samochodu.

Zabezpieczenia lakieru stało się w ostatnim czasie niezwykle popularne głównie ze względu na coraz to delikatniejsze powłoki lakiernicze stosowane we współczesnych samochodach. Na rynku znajdziemy tanie preparaty z woskiem, jednak bardzo często charakteryzują się niską jakością. Wybór odpowiedniego wosku ma zatem kluczowe znaczenie dla prawidłowej ochrony karoserii przed działaniem czynników chemicznych i atmosferycznych.

Zanim nałożymy powłokę woskową dokładnie czyścimy samochód. Warto pamiętać, że stosowanie powłoki wymaga dobrze przygotowanego lakieru, gdyż działa ona jak "soczewka", uwypuklając wszystkie niedoskonałości samochodu. Celem stosowania powłoki woskowej jest głównie chęć zabezpieczenia pojazdu przed działaniem kwaśnych deszczy oraz promieniowania ultrafioletowego. Kolejną zaletą są lepsze właściwości odprowadzania wody, dzięki czemu na lakierze nie pojawiają się po myciu zacieki, co ma istotne znaczenie szczególnie podczas sezonu letniego.

Dzięki powłoce woskowej auto mniej się brudzi i po prostu lepiej się prezentuje. W procesie woskowania wykorzystujemy najwyższej jakości preparaty, których rodzaj dostosowany jest do konkretnego przypadku. Wyróżniamy woski twarde, syntetyczne, naturalne, w sprayu, koloryzujące i wypełniające rysy. Do jego nałożenia wykorzystuje się najczęściej specjalny aplikator z mikrofibry. Dzięki powłoce woskowej z lakieru wydobywa się głębia koloru, którą możemy cieszyć się przez długi czas.

Wróć do podstrony: Auto Detailing